SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat på fot 12297358
nr 1229 7358
Fat på fot
silver, Nyrokoko. Höjd: 16. Vikt: 20 g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:26:33
700 kr
900 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.